Ostrov slunce Rhodos

Stručně o Rhodu

Řecký ostrov Rhodos patří do skupiny Dodekanéských ostrovů v západní části Řecka, mezi nimiž jde o největší ostrov. V celém Řecku je pak čtvrtým největším ostrovem, před ním jsou už jen Lesbos, Evia a samozřejmě největší řecký ostrov Kréta.

Břehy ostrova Rhodos jsou omývány Egejským mořem podél severního pobřeží a vodami Středozemního moře z jihu. Dovolená na Rhodu nabízí turistům možnost koupat se hned v několika mořích. Mezi severní výspou ostrova a tureckou pevninou se nalézá jen necelých 10 kilometrů široký průplav. Turisty je Rhodos velmi často volen jako místo pro dovolenou nejen kvůli svým památkám, ale i pro stálé a teplé podnebí. Letecké zájezdy na Rhodos jsou každým rokem středem zájmu tisíců turistů z celého světa.

Co na ostrově Rhodos?

Na severu ostrova Rhodos vane silnější vítr. Tudíž sem obvykle míří na dovolenou vyznavači surfování a kiteboardingu. Pláží pokrytých pískem je v této části Rhodu jen velmi málo, většina z nich jsou oblázkové a skalnaté. Absence písku je ale stejně tak důvodem, proč je u severní části Rhodu moře tolik průzračně čisté a přímo vybízí k potápění a šnorchlování. Na dovolenou sem tudíž často míří zájemci o podmořský život.

Na příznivce historie, kteří na Rhodos cestují na dovolenou k moři, tady čekají dvě zříceniny hradů Kritini a Monolithos. Z obou je překrásný výhled na mořskou hladinu a okolní ostrůvky. Při cestě do hlavního města ostrova se vyplatí navštívit geograficky pozoruhodné místo, kde se mísí vody Středozemního a Egejského moře.

Pláže a koupání na Rhodu

Na východním pobřeží se nalézají především písčité pláže. Z toho důvodu se zde nalézá daleko více hotelů a dalších ubytovacích zařízení než na západním pobřeží. Písčité pláže vyhledávají o dovolené na Rhodu převážně rodiny s dětmi, protože poskytují pozvolný vstup do moře.

Na plážích si lze o dovolené vyzkoušet řadu vodních sportů a nejrůznějších druhů zábavy, jako je let na padáku za motorovou lodí nebo jízda na banánu. Dovolená na Rhodu tak určitě nebude nudná ani pro aktivní jedince. Mezi nejpopulárnější letoviska východní části Rhodu patří Lindos, Faliraki a Kolymbia.

Pláž Tsambika

Byla by škoda o letní dovolené na Rhodu nevidět, jak vypadá pěkná dlouhá pláž s jemným pískem Tsambika. V její blízkosti se totiž nenachází žádný hotel ani jiné ubytovací zařízení a turisté se k ní z okolních letovisek dopravují vypůjčenými auty nebo skůtry. Na pláži se ovšem nachází vše ke strávení příjemného odpoledne jako jsou taverny a bary. A pochopitelně zde nezapomněli ani na sprchy.