Korfu (Kerkyra)

Korfu v kostce

Ostrovu Korfu (někdy též Kerkyra) se v některých případech přezdívá Zelený Diamant či též středomořský smaragd. Vzhledem k vcelku častým srážkám a vhodnému klimatu se tady dobře daří pestré fauně stejně jako flóře, které jen dokreslují půvab tohoto jedinečného zeleného ostrova. Zajímavým faktem je skutečnost, že na Kerkyře divoce roste přes 40 druhů divokých orchideí. Dovolená na Korfu se tak stává velmi atraktivní pro příznivce nedotčené a divoké přírody, stejně tak jako pro turisty, kteří neradi tráví dovolenou ve vyprahlých oblastech nebo na téměř holých a kamenitých ostrovech.

Historie a současnost

Už v minulosti se řadil ostrov k často navštěvovaným destinacím pro dovolenou během hlavních letních prázdnin a tento stav během posledních let ještě zintenzivněl. Už před více než jeden a půl stoletím si jej zamilovala rakouská císařovna Sissi a vybudovala zde zámeček s názvem Achilleion, ve kterém ráda trávila letní dovolenou.

V současnosti je ostrov Kerkyra oblíbenou destinací v první řadě mezi dovolenkáři ze Spojeného království, kteří na Korfu míří po stopách spisovatelů G. G. Byrona a Geralda Durrella nebo prince Filipa, manžela královny Alžběty II. Ten se zde ve vile Mon Repos pár kilometrů od města Korfu krátce po 1. světové válce narodil.

Koupání a pláže na Korfu

Kerkyra se chlubí hlavně svým poměrně členitým pobřežím, které se vine v délce čítající více než 200 km. To je dobrá zpráva pro turisty, kteří chtějí prožít každý den dovolené na jiné pláži a na jiném místě. Navíc se dle mnohých cestovatelů řadí zdejší pláže k těm nejhezčím a nejmalebnějším v celém Středomoří.

Více než 50% z nich, především v severní a v západní části ostrova, má písčitý povrch. Jen kousek o nich se nacházejí vyhlášená letoviska, mezi něž patří například Sidari, Acharavi a Agios Georgios.

Opačně podél východního pobřeží jsou pláže hlavně oblázkové a kamenité. Tuto možná ne příliš pozitivní zprávu ale plně vynahrazuje klidnější a teplejší moře a též slabší vítr, než jaký obvykle fouká v severní části ostrova. Na východním pobřeží se také nachází středisko Dassia, kam návštěvníci cestující na Korfu na dovolenou velmi často směřují.

Hlavní město Kerkyra

Hlavní město ostrova Kerkyra žije svým osobitým tempem. Na příznivce nakupování zde číhá přehršel obchůdků s různými pochutinami a suvenýry všeho druhu, stejně tak jako různé restaurace a bary. Po setmění tu uvolněná atmosféra určitě nekončí, protože hezká řádka obchůdků mívá otevřeno ještě i těsně před půlnocí. Příznivci noční zábavy mohou zajít na některou z diskoték, jejichž provoz končívá často až nad ránem.