O mně

Roman se živí jako elektrikář se specializací na autoelektro. Svůj dosavadní život strávil opravami a přestavbou nejrůznějších typů automobilů. Požadavky jeho zákazníků jej naučily hledat kreativní řešení a přijímat výzvy.

I během let časově náročné práce se Romanovi podařilo vybudovat stabilní rodinný život. V současnosti jsou již obě jeho děti dospělé a samostatné. To mu umožňuje naplno si užívat čas s manželkou Jindřiškou. Tuto novou etapu života, kdy už práce ani péče o děti není prioritou, využívá Roman se svou ženou mimo jiné i k cestování.

Oblíbenou destinací dvojice se během posledních několika let stalo Řecko. V této jihoevropské zemi se nejen dokonale odpočívá, ale také získává nová inspirace. Spousta slunce, krásné pláže, jedinečná příroda a bohaté historie země musí nadchnout každého cestovatele. Roman rád navštěvuje lokality s antickými památkami, které Řecko nabízí. Již si splnil takové sny, jako je návštěva Athén a zdejší Akropole či ruiny Delfské věštírny ve Fókidě.

Cesty do Řecka nejsou pro Romana pouze způsobem, jak si skvěle odpočinou a na chvíli se vzdálit od všedních starostí. Jsou i určitým typem dobrodružství. Rád totiž objevuje i méně známé oblasti této obdivuhodné země a poznává místní kulturu a tradice. Ochutnávání tradiční gastronomie či návštěvy místních společenských akcí jsou nedílnou součástí takového dobrodružství.

Ovšem Romanova záliba v cestování se samozřejmě neomezuje pouze na Řecko. Procestování i dalších evropských i mimoevropských zemí a objevování stále nových míst patří k jeho oblíbeným aktivitám. Romanův cestovatelský duch se projevuje mimo jiné i tím, že rád sejde z vyšlapaných turistických tras a podívá se i na místa, o kterých se běžně nemluví.

Romanova láska k cestování a objevování nových horizontů jej inspirovala ke spuštění tohoto webu. Rozhodně nemá ambice stát se třeba nejčtenějším blogem o Řecku. Stránky tvoří především pro svou zábavu a potěšení. Stejně tak ale necítí povinnost (a ani potřebu) na web pravidelně přispívat. Takže se klidně může stát, že tady za několik měsíců nepřibyde ani řádka.

S manželkou tvoří Roman už přes 2 dekády šťastný pár, sdílející společné zájmy. A využívají každé příležitosti, aby si spolu vytvořili nezapomenutelné vzpomínky. Roman je živým důkazem toho, že i po dosažení určitého věku lze stále objevovat nové a nové věci. A užívat si vše, co život přináší.