Ostrov Kefalonia

Proč na dovolenou na Kefalonii?

Ostrov Kefalonia v Řecku se stává každé léto vyhledávaným rekreačním cílovým místem celé řady návštěvníků nejen z Evropy, ale ze všech zemí světa. Pro prožití letní dovolené u šplouchajících vln moře lze volit jak mezi hotely, nabízející svým hostům ubytování včetně různých forem stravování, tak nijak honosně zařízenými a zcela zřejmě ne příliš drahými apartmány bez stravy. V prezentacích cestovních kanceláří je jich pro klienty, kteří se rozhodli strávit dovolenou na Kefalonii, v nabídce hezká řádka. Vybrat si ten svůj hotel nebo apartmán může opravdu každý.

Charakteristika Kefalonie

Kefalonia je jedním z největších ostrovů Jónského moře. Je současně šestým největším řeckým ostrovem. Rozkládá se na ploše skoro 800 kilometrů čtverečních. Hlavním městem je Argostoli a kromě vypůjčeného auta je možné se o dovolené vydat na výlet do bezpochyby zajímavého města lodí podél pobřeží nebo autobusem po pevnině.

Koupání na Kefalonii

Kefalonii mezi širokou veřejností proslavil film Mandolína Kapitána Corelliho, který byl natáčen právě zde. Do té doby jej znalo jen pár skalních příznivcům Řecka, kteří už ale znali skoro všechny jeho ostrovy. I tak ale Kefalonia stále nepatří mezi příliš exponovaná letoviska. A tak se tu dá i v současnosti o dovolené, a to dokonce i v nejvyšší sezóně, najít soukromá pláž téměř bez turistů.

Pláže jsou tady jak písčité, tak s oblázky a kamínky a moře je neuvěřitelně blankytně modré až přechází zrak. V jarních měsících pak vše rozkvete a na každém kroku se mísí vůně citrusů, oliv a eukalyptů.

Výlety za zajímavostmi Kefalonie

V průběhu dovolené na ostrově je možné se vydat třeba na lodní výlet na blízký ostrov Ithaka nebo si vyšlápnout na vrcholky místních hor. K poznání ostrova je pak asi ideální zapůjčit si automobil či skútr.

Typickým znakem většiny ostrovů v Řecku jsou mlýny poháněné větrem, které ční k nebi i na Kefalonii. Byly vybudovány severně od města Argostoli. Na gurmány, kteří se vydají na dovolenou na Kefalonii, pak na ostrově čekají jídla z mořských ryb nebo vyhlášené víno Robolla.