Pláže ostrova Kefalonia

Pláž Xi

Jednou z nejznámějších pláží řeckého ostrova Kefalonia je pláž Xi, která leží na jeho jižním pobřeží. Z městečka Lixouri je to na Xi asi 10 kilometrů, z hlavního města ostrova Kefalonia Argostoli je pak potřeba urazit vzdálenost asi čtyřiceti kilometrů. Jedinečnost pláže Xi spočívá v barvě písku, jež jí tvoří. Ten má načervenalou barvu a údajně sem byl navát až z daleké Sahary.

kefalonia-plaz-xi

Do moře se ze písku pláže Xi vstupuje jen pozvolna. A tak je dovolená v nedalekých ubytovacích zařízení, kterých je v blízkosti pláže Xi hned několik desítek, vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi. Rodiče se na pláži Xi nemusí obávat nechat své děti koupat v příjemně prohřátých vodách Jónského moře samotné. Asi 2 kilometry jižně od pláže Xi leží v moři neobydlený ostrůvek Vardiani.

Xi měří na délku téměř čtyři kilometry a v některých místech je široká přes 50 metrů. Dovolená v blízkosti této pláže na ostrově Kefalonia je velmi vyhledávaná také romantickými dušemi. Tito jedinci se obvykle rádi procházejí po západu slunce podél pobřeží. A ačkoliv leží tato pláž v poněkud zastrčeném koutě ostrova Kefalonia, nedaleko ní se nachází příjemné taverny. Do nichž je možné zajít na něco dobrého k jídlu. V některých úsecích pláže Xi je pak možné si vypůjčit slunečníky či lehátka.

Pláž Myrtos

kefalonia-myrtos-panorama

Údajně nejkrásnější pláž na celé Kefalonii s názvem Myrtos leží na západním pobřeží ostrova. O tom, že jde skutečně o jedinečnou pláž, svědčí i skutečnost, že Myrtos byla opakovaně vyhlášena nejen nejkrásnější pláží v celém Řecku, ale dokonce si z několika anket odnesla ocenění nejhezčí pláže světa. Pláž Myrtos je situována ve více než kilometr široké zátoce a její povrch tvoří malé sněhobílé kamínky.

K pláži se dá dostat pohodlně automobilem, neboť k ní vede sice úzká a klikatá silnice. Na jejím konci se ovšem nachází velké parkoviště, kde lze bez problémů zaparkovat. Už cestou na pláž se před jejími návštěvníky otevírá nádherná scenérie tmavě modrého moře a bezmračné oblohy, jejímž je Myrtos středobodem.

kefalonia-plaz-myrtos

Bílé oblázky, které tvoří povrch této pláže, jsou obvykle příjemně prohřáté a dobře se na nich lenoší i bez plážových lehátek. Zajímavostí pláže Myrtos je zdejší jeskyně, jež se nalézá na jejím jižním konci. Do jeskyně Myrtos se lze dostat ze dvou míst. Jeden vchod je z pláže a druhý směrem od moře. V centrální části pláži se dají zapůjčit plážová lehátka a slunečníky. Velmi příjemnou je i skutečnost, že ačkoliv se jedná o nejkrásnější pláž na ostrově Kefalonia, ani v nejvyšší sezóně nebývá přeplněná.

Pláž Antisamos

Na severozápadním pobřeží, obrácená směrem k nedaleko ležící Ithace, se nachází v necelém kilometr širokém zálivu další z nádherných pláží ostrova Kefalonia Antisamos. Tato pláž se nalézá ve vzdálenosti asi dvou kilometrů od přístavního městečka Sami. Do hlavního města Kefalonie Argostoli je to odsud téměř 30 kilometrů.

kefalonia-plaz-antisamos

Podobně, jako k pláži Myrtos, i k pláži Antisamos je možné se dostat osobním automobilem. A také na této pláži se před turisty, kteří se rozhodli strávit svůj zasloužený čas odpočinku na ostrově Kefalonia koupáním právě na pláži Antisamos, otevírá během jízdy klikatou silničkou z útesu směrem k zálivu jedinečný výhled nejen na samotnou pláž, ale i na celý záliv. A podobně jako na pláž Myrtos, i tady se dají v její střední části zapůjčit plážová lehátka a slunečníky. Turisté, kteří touží po soukromí, se mohou vydat směrem na východ. V těchto místech, po několika stovkách metrů, bývá pláž i uprostřed nejvyšší turistické sezóny prakticky liduprázdná.

Pláž Petani

Ve výčtu zajímavých pláží na ostrově Kefalonia samozřejmě nemůže chybět ani pláž Petani. Ta je sice ve srovnání s již zmiňovanými plážemi menší, ovšem určitě stojí za návštěvu. Je situována na severozápadní pobřeží ostrova Kefalonia a obklopují ji poměrně vysokými útesy.

kefalonia-plaz-petani

I k této pláži se z útes nad ní kroutí úzká silnice a přímo u Petani je možné zaparkovat osobní vozidlo. Povrch pláže Petani tvoří malé bílé oblázky a její délka je něco málo přes půl kilometru. Protože povrch netvoří písek, který by mohl být vířený příbojem, je moře v blízkosti pláže Petani křišťálově čisté. Pláž je tak ideální ke šnorchlování. Nechybí zde obvyklá turistická vybavenost a i na pláži Petani si mohou její návštěvníci zapůjčit slunečníky a plážová lehátka. Komu vyhládne, můžeme se stavit na dobré jídlo v blízké taverně.