Pláže na jižním pobřeží Korfu

Jaké jsou na Krofu pláže?

Pláže podél jižního pobřeží řeckého ostrova Korfu bývají v turistických průvodcích velmi často popisovány jako oblast nekonečné zábavy a mejdanů přímo na písku u šumícího moře. To je pravdou zejména v případě jižního výběžku ostrova jménem Kavos. Dobrou zprávou pro turisty, kteří o dovolené preferují spíše klidnější letoviska a komornější atmosféru, je fakt, že celá oblast naštěstí taková není.

korfu-pobrezi

Pláže u Agios Georgios

Velmi pěkné a dlouhé písečné pláže se nacházejí v okolí oblíbeného letoviska Agios Georgios. Zdejším klenotem je pláž s písečnými dunami u laguny Korrision, která nese název Issos. Tato oblast svým vzhledem připomíná (až na pár malých keříků) spíše poušť někde na území Afriky než středomořský ostrov. Velkou výhodou této oblasti je skutečnost, že pokud je člověk ochoten se trochu vzdálit od těch částí pláže, které se nacházejí přímo u přístupových cest, může si tu najít téměř opuštěné a klidné místečko ke koupání.

Pláž Marathias

Blízko sebe ležící vesničky Marathias a Agia Varvara, která se často přezdívá Santa Barbara, si dělí jednu širokou písečnou pláž. Ta nese jméno Marathias a podél pobřeží se táhne v délce přesahující 5 kilometrů. Turistům je tady k dispozici celá řada barů, kaváren, taveren a také půjčovny lehátek a slunečníků. V její severní části jsou skály a voda u pláže je průzračně čistá. Jižní část je poněkud klidnější a i v hlavní sezóně tu nebývá mnoho turistů.

korfu-pisecna-plaz

Pláž Molos

Asi 3 km severním směrem od města Lefkimmi se nachází pláž Molos. Přímo od hotelového komplexu Attika Beach k ní vedou ukazatele. Navíc hned u hotelu se nachází další písečná pláž, která je rovněž přístupná veřejnosti. Jelikož se tato pláž svažuje do moře jen opravdu velmi mírně a mělčina dosahuje daleko do vody, je zde koupání vhodné především pro rodiny s malými dětmi.

Koupání u letoviska Kavos

Pláž nedaleko Kavosu patří k těm největším a také nejznámějším na celém Korfu. Je přes 5 km dlouhá a její povrch je písčitý až písčito-štěrkový. V průběhu celé sezóny (která začíná již počátkem května) je velmi hojně navštěvována, a to především mladými britskými turisty. Bary, diskotéky a podobná další zábavní zařízení se zde hojně vyskytují prakticky na každém kroku.

korfu-plaz-kavos

Kdo se vydá z města Kavos jižním směrem, dostane se po polní cestě k ruině kláštera Panagias. U něj se nachází ukazatel na pláž Virgin Monastrey Beach. Asi po 20 minutách chůze, na samém jižním cípu ostrova Korfu pod obcí Spartera, se pak nachází osamělá a téměř opuštěná pláž jménem Arkoudila.