Řecká Parga

Proč na Řeckou pevninu?

Oblast kolem Pargy, které je zatím zcela neprávem na poli dovolená a cestování jaksi opomíjena, je celá svým způsobem odtržená od zbytku Řecka. Naštěstí již ale započala stavba nové vysokorychlostní dálnice. Ta spojí město Parga s hlavními tahy napříč Řeckem. A mimo jiné by měla tomuto místečku umožnit stát se vyhledávanou turistickou oblastí a místem pro strávení letní dovolené u moře. Potenciál na to totiž oblast kolem letoviska Parga určitě má. V jejím okolí se lze stále ještě setkat s ne úplně typickou řeckou kulturou.

Parga stručně

Z moře je dobrý výhled na ne příliš vzdálený ostrov Paxos a jižní výspu ostrova Korfu. Při příznivém počasí se dá vidět dokonce i ostrov Lefkada. Plusem pro turisty, kteří se rozhodli strávit dovolenou na Epirské riviéře, jak se někdy oblast kolem městečka Parga nazývá, je blízkost dalších řeckých ostrovů. To umožňuje jeho hostům vydávat se o dovolené na krátké výlety s poznáváním oněch ostrovů. Večer se pak turisté vrací na svůj příjemný a útulný poloostrov. Dobrodruzi se pak vypravují i do nedaleké Albánie. Na poloostrově se nachází i nejhlubší řecká soutěska Vikos. Ta měří 12 kilometrů a je chráněným přírodním územím.

Koupání na Parze

Ke slunění se na břehu moře lze v Parze volit hned z několika pláží. Skoro u centra města se nachází Krioneri, ale vzhledem k její velikosti bývá v letní sezóně často přeplněná. Proto se vyznavači soukromí v průběhu dovolené a pobytu v Parze vypravují na pláže více vzdálené od centra městečka.

Pláže Pargy

K tomu často používáno vodní taxi. To turisty naloží a pohodlně doveze až přímo k dané pláži. Autem nebo skútrem je možné se vydat na pláž Lichnos a užít si tam sluníčka a koupání. Ta se nachází od města vzdálena asi 4 kilometry a v Parze je uznávána coby jedna z nejhezčích pláží. V neposlední řadě je pak třeba zmínit pláž s oblázky Valtos. Ta je několik kilometrů dlouhá a směřuje sem o dovolené většina turistů.

Se zapůjčeným šlapadlem je možné zažít příjemné chvíle na malém ostrově v zálivu Panagia. Útulné městečko Parga je omýváno vodami Jónského moře, v jehož vodách lze během letní dovolené získat nový náboj a elán do života.